SZKOLENIE OKRESOWE KIEROWCÓW WYKONUJĄCYCH

PRZEWÓZ DROGOWY RZECZY I OSÓB

(obowiązkowe co 5 lat)

blok programowy:C1, C, C1+E, C+E  lub  D1, D, D1+E, D+E

Szkolenie okresowe kierowców wykonujących przewóz drogowy (czyli dawny kurs przewozu rzeczy i osób albo świadectwo kwalifikacji) z wpisem kod 95 musi odbyć każdy kierowca, który chce pracować lub aktualnie pracuje w transporcie drogowym na terenie Unii oraz poza nią. Jeśli uzyskałeś prawo jazdy kategorii C1 lub C przed 10 września 2009r. oraz prawo jazdy kategorii D1 lub D przed 10 września 2008 roku to ten kurs jest dla ciebie. Pierwsze szkolenie okresowe musisz wtedy ukończyć w nieprzekraczalnych terminach: (sprawdź)


    Kurs tzw. okresówki muszą zaliczać wszyscy aktywni kierowcy zawodowi w każdym okresie 5 lat. Ten obowiązek dotyczy również osób, które kończyły kwalifikacje wstępne, przyspieszone czy uzupełniające, które po pierwszym okresie pięcioletnim podlegają również temu szkoleniu.

 

Sprawdź czy twój rodzaj przewozów drogowych podlega szkoleniu okresowemu,

być może nie musisz kończyć szkolenia okresowego.

format pdf do wydruku

 

PLAN NAJBLIŻSZEGO KURSU
 Rozpoczęcie kursu
 Plan zajęć
 Cena kursu (5 dni)
   

06.09.2021r. godz. 12:00

5 dni do piątku590pln-elearning / 525pln-wykład

 

PAMIĘTAJ ...

Pamiętaj, że do okresówki możesz przystąpić w każdym państwie członkowskim. Otrzymasz wtedy dodatkowy dokument do dokumentu prawa jazdy tj. :(świadectwo kwalifikacji zawodowej dla obcokrajowców)

  

Pamietaj, że szkolenie okresowe kończysz dla jednego bloku programowego (np. C1,C,C1+E,C+E), a uprawnienia otrzymasz również do autobusu, o ile posiadasz prawo jazdy kat. D. Ta zależność działa również odwrotnie.

  

Pamiętaj,że po odbyciu 5 dni zajęć na szkoleniu okresowym otrzymujesz w ośrodku szkolenioym Rolminex świadectwo kwalifikaci zawodowej , z którym zgłaszasz się do właściwego wydziału komunikacji celem otrzymania nowego dokumentu prawa jazdy z wpisanym kodem "95" i dopiero po tym możesz jeżdzić zawodowo !!! Sprawdź dokładnie procedurę UMK w`sprawie zmiany prawa jazdy- (klik)

  

Pamiętaj, że szkolenie okresowe ukończone w Polsce ważne jest w każdym państwie Unii Europejskiej.

  

Pamiętaj,że co 5 lat wysiadasz z autka i przez miesiąc (najlepiej w godzinach pracy i na koszt pracodawcy) odświerzasz swoje dokumenty: prawko, kartę kierowcy, ADR i inne.

  
Pamiętaj wreszcie, że kara za brak uprawnień w dokumencie prawa jazdy nałożona przez policjanta lub inspektora transportu drogowego podczas kontroli drogowej to 800 PLN oraz uniemożliwienie dalszej jazdy.  (na podstawie taryfikatora w Ustawie o transporcie)

 

Jakie korzyści płyną z wyboru naszej firmy ?


Dajemy Państwu możliwość samodzielnego decydowania o terminie zajęć. Gwarantujemy możliwość ukończenia ostatniego modułu, tak by świadectwo kwalifikacji zawodowej było ważne maksymalnie długo. Służymy pomocą w zakresie wszystkich rodzajów szkoleń związanych ze zmianami ustawy o transporcie drogowym. Zapewniamy doświadczonych wykładowców oraz niezbędne materiały szkoleniowe.

 

 

aktualności (wszystkie)
B-AUTOMAT
Zapraszamy !!! Szkolenie na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów!!!   Jazda Automatem jest łatwiejsza: - ...
2021-02-26 (pokaż)
Majówka 2019r.
Uprzejmie informujemy, że podczas weekendu majowego w dniach  01.05-05.05.2019r. biuro Ośrodka Szkolenia Kierowców będzie nieczynne. ...
2019-04-29 (pokaż)
Biuro nieczynne
Informujemy, że w dniu 12 listopada, tj. poniedziałek biuro będzie nieczynne.  Zapraszamy od 13 listopada ...
2018-11-09 (pokaż)
Biuro nieczynne w weekend majowy
Uprzejmie informujemy, że podczas weekendu majowego w dniach 01-06 maja biuro Ośrodka Szkolenia Kierowców będzie ...
2018-04-27 (pokaż)
Nówka DAF szkoleniowy-pierwszy w Małopolsce
Zapraszamy - Najnowsza technologia w twoim zasięgu    Pierwszy w Małopolsce DAF EURO 6 do ...
2018-02-28 (pokaż)
Rewolucja w uzyskiwaniu prawa jazdy w 2018r.
Nowe zasady uzyskiwania prawa jazdy kat. B już od czerwca 2018r !!! Poniżej cytat z ...
2018-01-31 (pokaż)
Zakończenie sezonu motocyklowego w 2017r.
    W ZWIĄZKU Z POGORSZENIEM WARUNKÓW POGODOWYCH ORAZ MOŻLIWOŚCIĄ PRZERWANIA EGZAMINÓW PRAKTYCZNYCH NA PRAWO ...
2017-09-19 (pokaż)
copyright rolminex 1989-2013rolminex ośrodek szkolenia kierowców 2010 (panel)realizacja płatności przez naszą stronę jest dokonywana za pośrednictwem serwisudotpay