Jaki motocykl do kategorii prawa jazdy A2

   Na początek przypominamy wymagania jakie musi spełnić pojazd dla A2: "motocykl o mocy nieprzekracającej 35KW i stosunku mocy    do masy własnej nieprzekraczającym 0,2kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w motocyklu o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla."  Prawo jazdy można robić już w wieku od 17 + 9 m-cy. Egzamin państwowy można zdać już miesiąc przed ukończeniem 18 lat. Prawo jazdy kategorii A2 jest ważne w całej Unii Europejskiej. Dla tej kategorii nie przewiduje się prawa jazdy międzynarodowego- czyli poza Unią nie pojeździmy !

  Sposobów na zdobycie motocykla dla tej kategorii jest wiele. Mozna spróbowac poszukać na giełdzie coś w stylu starych dwusuwów np. CZ, MZ ETZ itd. przy czym należy uważac bo dwusuwy zazwyczaj są lekkie oraz bardzo mocne (w każdym razie tak mówi teoria przy zalożeniu tej samej pojemności skokowej silnika)


...zatem masz do wyboru trzy drogi:
  • ZAKUP UŻYWANEGO MOTOCYKLA SPEŁNIAJĄCEGO WYMAGANIA KATEGORII A2

Droga najszybsza i średnio droga , w każdym razie bez klopotów nabędziesz swój pierwszy motocykl .Ceny wahają się od 5000pln -15000pln. Są to najczęściej czopery i Enduro, chociaż jakiegoś ściagacza też można upolować. Dobrze jest poszukać takiego motocykla w tzw. starej unii, ponieważ tam już dłuższy czas A2 występuje. Poniżej przykładowe używki:

  • ZAKUP MOTOCYKLA CIĘŻKIEGO I PRZERÓBKA WE WŁASNYM ZAKRESIE

  Jeżeli masz dużo czasu i nie zdenerwujesz się urzędnikami to droga najtańsza dla ciebie. Można kupić coś mocniejszego, a następnie we własnym zakresie zdławić silnik metodą mechaniczną (przepustnica) lub elektronicznie- tutaj są dwa sposoby: albo przekładka modułu zapłonowego ze słabszą mapą, albo montaż tzw. piggy back, którym możesz potem się bawić do woli np. rano mapka delikatna, a na czwartkowy wieczów pod Geant w Krakowie przełączasz na sport i jesteś pierwszy. Ale uwaga ! Ta droga choć dopuszczalna prawnie jest męką, ponieważ diagności boją się taraz wlasnego cienia i za nic nie chca podpisywać- albo są niedouczeni. W każdym razie żadają np. wykresu z hamowni - a gdzie znaleść hamownię motocyklową i na jakim papierze to wykazać ? Tak czy siak nie polecamy tej metody. Szkoda casu. Jest jednak światełko w tunelu. Otóż zakup np. w Niemczech.  Kupujesz zwykły motocykl , jedziesz do Dekry, w pięć minut robisz badanie techniczne ,a następnie rejestrujesz go na tablice tzw. czerwone-  eksportowe ! To ważne, ponieważ w takim briefie dopiero wpisują zmienione dane. Na tej podstawie żaden urząd w Polsce nie ma szans tego zignorować.

  • ZAKUP NOWEGO Z SALONU

Ta opcja jest dla leniwych albo z większym portfelem. Nie będziemy tutaj proponować konkretnej marki , sam obejrzyj, poczytaj, może coś wybierzesz:

 

(kliknij zdjęcie)

(kliknij zdjęcie)

(kliknij zdjęcie)

 

(kliknij zdjęcie)

 

 

Instruktor kategorii motocyklowych w Rolminex

Jurek Gawłowski

 

 

aktualności (wszystkie)
B-AUTOMAT
Zapraszamy !!! Szkolenie na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów!!!   Jazda Automatem jest łatwiejsza: - ...
2021-02-26 (pokaż)
Majówka 2019r.
Uprzejmie informujemy, że podczas weekendu majowego w dniach  01.05-05.05.2019r. biuro Ośrodka Szkolenia Kierowców będzie nieczynne. ...
2019-04-29 (pokaż)
Biuro nieczynne
Informujemy, że w dniu 12 listopada, tj. poniedziałek biuro będzie nieczynne.  Zapraszamy od 13 listopada ...
2018-11-09 (pokaż)
Biuro nieczynne w weekend majowy
Uprzejmie informujemy, że podczas weekendu majowego w dniach 01-06 maja biuro Ośrodka Szkolenia Kierowców będzie ...
2018-04-27 (pokaż)
Nówka DAF szkoleniowy-pierwszy w Małopolsce
Zapraszamy - Najnowsza technologia w twoim zasięgu    Pierwszy w Małopolsce DAF EURO 6 do ...
2018-02-28 (pokaż)
Rewolucja w uzyskiwaniu prawa jazdy w 2018r.
Nowe zasady uzyskiwania prawa jazdy kat. B już od czerwca 2018r !!! Poniżej cytat z ...
2018-01-31 (pokaż)
Zakończenie sezonu motocyklowego w 2017r.
    W ZWIĄZKU Z POGORSZENIEM WARUNKÓW POGODOWYCH ORAZ MOŻLIWOŚCIĄ PRZERWANIA EGZAMINÓW PRAKTYCZNYCH NA PRAWO ...
2017-09-19 (pokaż)
copyright rolminex 1989-2013rolminex ośrodek szkolenia kierowców 2010 (panel)realizacja płatności przez naszą stronę jest dokonywana za pośrednictwem serwisudotpay